Artist talk with Kristina Paabus

 
Esmaspäeval, 5. augustil algusega kl 18.00 toimub Hobusepea galeriis kunstnikuvestlus Kristina Paabusega, vestlust juhib Britta Benno. Vestlusega lõpetatakse Kristina Paabuse isiknäitus „Vahepeal“.

Kristina Paabus on Ameerikas elav ja töötav eesti päritolu kunstnik, hetkel Ohio Oberlini Kolledži kunsti ja graafika dotsent.
Ta on omandanud bakalaureusekraadi Rhode Island’i Disainikoolis ja magistrikraadi Chicago Kunstiinstituudis. Tema loomingut on eksponeeritud nii Ameerikas, Euroopas kui ka Hiinas, hiljuti Akroni kunstimuuseumis Ohios, Bulgaaria Rahvusgaleriis ja Novosibirski Graafikatriennaalil Venemaal. Paabus on Eesti Fullbrighti installatsioonikunsti stipendiumi laureaat, Grant Wood’i stipendiaat Iowa Ülikoolis, Ohio Kunstinõukogu eripreemia omanik ja auhinnatud rahvusvahelise graafikakunsti residentuuri kunstnikuna Guanlanis (Hiina).

Kristina Paabuse näitus Hobusepea galeriis koondab joonistusi, trükigraafikat ja installatiivseid elemente. Kunstnik on loonud mõtiskleva ruumilise keskkonna, mille kaudu tõlgendab isiklikke ja üldisi kultuurilisi narratiive. Paabus kõrvutab oma loomingus indiviidi ja ühiskonna seatud piiranguid, vaatleb süsteeme, mida loome enese distsiplineerimiseks ning vastupidi, strateegiaid, millel laseme piirata ennast. Vasteid neile hoiakutele leiab kunstnik arhitektuursete, religioossete, keeleliste ja poliitiliste kujundite seast.

Britta Benno on Tallinnas elav joonistus- ja graafikakunstnik, hetkel Eesti Kunstiakadeemia doktorant. Eelnevalt on ta omandanud samas koolis nii bakalaureuse- kui ka magistikraadi graafika erialal. Lisaks on Benno täiendanud end Viini Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas. Britta Benno doktoritöö „Eesti kaasaegsed naisgraafikud: indentiteedid, meediumid ja omaruumid“ on fokuseeritud peamiselt uurija kunstipraktikale. Küsimused seoses graafikakunsti positsiooniga posthumanistlikus kontekstis on lähtepunktiks viljakale arutelule ka käesoleva vestluse puhul.
Kui Britta Benno tegeles isiknäitustel „Võitus tuuleveskitega“ (Draakoni galerii, 2013), „Rõõprähkleja“ (Hobusepea galerii, 2015) ja „Lõksus“ (Draakoni galerii, 2017) peamiselt indiviidi ummikseisudega ühiskonna poolt määratud rollide täitmisel, siis hetkel Tallinna Kunstihoone galeriis üleval olev „Düstoopiline Tallinn“ (avatud kuni 11.08.) lähtub hirmudest seoses keskkonnaohtudega ja räägib lüürilise loo ökoloogilisest muundumisest. Benno ängist võrsuv looming võtab kunstiteosteks vormununa humoorika ja absurdimaigulise tooni, mis annab painetele kõrvalpilgu ja muudab need seeläbi võidetuks.

Olete oodatud!