Vestlus: Britta Benno ja Juho Kirs

Vestlus: Britta Benno ja Juho Kirs
Pühapäeval, 13. veebruaril kell 13.00 toimub Tartu Kunstimaja näitusel „Saamisest maa(stiku)ks“ geoloog Juho Kirsi vestlus kunstnik Britta Bennoga. Vestlusel räägitakse mineraalide ja kivististe maailmast, maakihtide tekkest ja inimesejärgse tuleviku geoloogiast.
 
Britta Benno isikunäitus „Saamisest maa(stiku)ks“ on avatud Tartu Kunstimaja suures saalis. Näitus on Britta Benno kunstipraktikapõhise doktoriuurimuse tööpealkirjaga „Mõtlemine kihtides, kujutlemine kihtides: posthumanistlikud maastikud laiendatud joonistus- ning graafikaväljal“ kolmas osa. Seekordne näitus seab peategelaseks maastiku, mis seni täitis taustarolli. Kujund abstraheerub ning arhitektuur taandub lavalt. Esile kerkib kihiline maastik, maakoore kivimid paljastuvad mullakihi alt. Mineraalide agentsuse kaudu avaneb ühtlasi posthumanistliku filosoofia kristalliseerumine Britta loomingulises (enese)mõtestamises.
Tartu Kunstimaja vahetus läheduses asub Tartu Ülikooli Loodusmuuseum ühes mineraalide koguga. Museaalsed väljapanekud, kivististe triibulised tekstuurid ja vestlused geoloogidega asetavad näituse nii kohalikku aegruumi kui ka kunsti ja teaduse ajatusse vaimu.
 
Foto: Kristjan Teedema
 
Sündmus on tasuta.