„Teispool reaalsust” Tartu Kunstimajas

24. augustil 2017  avati Tartu Kunstimaja suures ja väikeses saalis graafikute grupinäitus „Teispool reaalsust”.

Küperpungi isa William Gibson on öelnud: „Tulevik on juba siin”. Kunstnikuna on igalühel võimalus genereerida erinevaid tajumehhanisme: luua ülleküllastatud informatsioonist korrastatud isiklikke süsteeme või vastupidi – materialiseerida ulmelised ideed konkreetses aegruumis.

Tehnoloogilisel ajastul elame millegi tundmatu, naudingu ja ebamugavustunde vahepeal. Kui näiliselt on üksindus muutunud võimatuks (erinevate elektrooniliste vahendite abil oleme pidevalt millegagi/kellegagi kontaktis), siis võib-olla on maailm endiselt viirastuslik paratamatus, mille kesta all võib leida erinevaid kihistusi.

Näitus loob võimaluse avastada seda “maailma” kaasaegse graafika vaatenurgast, mis tihtilugu lammutab visuaalse terviku erinevateks tasanditeks, et seda siis uuesti kokku panna või jätta meelega düsfunktsionaalseks. Näitus ei lähtu konkreetsetest tehnikapõhistest raamidest ning jätab vabaduse avardada kahetasandilisi graafilisi tasandeid erinevate dimensioonidega.

Näitus jääb avatuks 17. septembrini.

Näitusel osalevad: Britta Benno, Gudrun Heamägi, Kalli Kalde, Lauri Koppel, Ove Maidla, Ede Raadik, Lilli-Krõõt Repnau. Helen Tago, Kadri Toom
Kuraator: Lilli-Krõõt Repnau
Graafiline disain: Ott Kagovere
Graafika plakatil: Kadri Toom, ofset-lito (2017)

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
Tänud: Eesti Kunstiakadeemia graafika osakond, Eesti trükimuuseum

Jalutuskäik galeriides – Inspireeriv kolmik