Näitusel „Vorm ja värv” osalemine

Näitusel „Vorm ja värv” osalemine

Kunstinäitusel „Vorm ja Värv” on esindatud Eesti andekad naiskunstnikud, üllatuseks näidatakse ka EKA keraamika eriala tudengite uudseid 3D-lahendusi.

05. mai – 05. juuli 2023

T1 galerii, T1 kaubanduskeskus, Peterburi tee 2, Tallinn

Näitusel osalevad Eesti naiskunstnikud: Maria Evestus, Britta Benno,  Xenia Joost, Mirjam Hinn, Evelin Zolotko, Kairo, Kristi Kangilaski, Liis Koger, Lilian Maasik, Lilian Mosolainen, Takinada, Valera Poljakova, Tiiu Rebane, Santa Zukker

Kuraator: Santa Zukker

05. mail  kell 18.00. toimub T1 galeriis põlvkondadeülese Eesti naiskunstike ühisnäituse”Vorm ja värv” pidulik avamine. Näitus, mis toob kokku tuntud maalikunstnikud ja EKA keraamikaeriala tudengid,saab tutvuda tänapäevaste kunstipraktikate ning nende erinevate vormidega. Tegemist on esimese näitusega värskes T1 galeriis. 

Ekspositsioon toob kokku Eesti kaasaegsete naiskunstnike kahurväe, kes oma loominguga on tõestanud end nii kodus kui võõrsil niivõrd, et ei vaja eraldi välja toomist. Ühisnäitusel on esindatud mitme põlvkonna kunstnikud ning erinevad maalikunsti stiilid naivismist abstraktse kunstini. Värviküllaste maalidega suhestuvad EKA keraamikatudengite erinevad vormid, sealhulgas uudses 3-Dprint tehnikas loodud keraamikateosed.

Näituse kuraator Santa Zukker: „Kõigepealt oli mõte, mõte transformeerub sõnaks ning kunstnik annab oma tegevuse läbi mõttele vormi. Edasi omistab kunstnik tekkinud vormile värvi- sealt edasi saabki sündida vaid kunstiteos. Ühisnäitus „Vorm ja värv” annab läbi erineva vormi ja värvi koosmõju edasi looja sisemisi pingeid, mõttemalle, nägemusi ning energiat.”

Näituse pidulik avamine toimub 05.mail kell 18.00

Näitus jääb avatuks 05. juulini 2023

Lisainfo:
Näituse kuraator
Santa Zukker
Tel: +372 53745892
E-post: santa.zukker@artun.ee

T1 esindaja: triin@1tallinn.com