Linocut workshop @ Intsikurmu / Lastekurmu 2019

Lastekurmu 2019:

 Kas te eksliibrised mäletate? 
Eksliibris on väike pildike omaniku nimega, mis kleebitakse raamatu sisekaanele. Klassikaliselt on pildil kujutatud sõnapaari ex libris (lad. k. raamatute seast). Raamatute tähistamine eksliibristega on Eestis olnud erakordselt populaarne – esimene näide pärineb aastast 1898. Mujal maailmas teatakse esimestest juba 15. sajandi Inglismaalt, kus tavaliselt kujutati perekonna vappi ja heraldikat. No Lastekurmu loojad on koos nendega enne nutiajastut ülesse kasvanud, ise neid joonistanud ja kleepinud enda armsatesse raamatutesse.

Koostöös Laboraga võtamegi ette ühe loomingulise trükkimise ja kujundamise töötoa kasutades linoollõiget. Mis see veel on, jah?  Linoollõige on üks kõrgtrüki vorme, mida seekord teostame PVC-d kasutades. Trükime nii trükipressi kui ka lusikaga. Piilume erikujuliste nugade teritamismeetodeid, uurime ohutusnippe ja saame teada, mida on vaja kingakarpi mahtuvaks graafika kodustuudioks. Meie sõber Uuskasutuskeskus tagab kõikidele töötubades osalejatele ühe vana vahva lasteraamatu! 

Töötuba viivad läbi kaks lahedat loomenaist: Britta Benno ja Mari Prekup.
Mari Prekup on kunstnik, kes mässab peamiselt paberi ning graafikakunstiga, korraldab näitusi ning astub aeg-ajalt lavalaudadele nii performance´i kui rahvalauluga.
Britta Benno on joonistus- ja graafikakunstnik, Eesti Kunstiakadeemia kunsti ja disaini eriala doktorant. Britta isikunäitus “Düstoopiline Tallinn” on veel nähtav Kunstihoone galeriis, Tallinnas.

Psst! Alla 7. aastatel (k.a.) palume tulla koos vähemalt 12. aastase saatjaga.