Jaan Kaplinski kirjandusest minu näitusel

Jaan Kaplinski kirjandusest minu näitusel
Veel viimaseid päevi on ARSi kunstilinnakus avatud Britta Benno näitus “Jää ja kanarbik”, mis on inspireeritud just Jaan Kaplinski mõtetest. Homme on võimalus kuulata ka vestlust kirjandusteadlase Sirel Heinlooga!
 
Näituse tutvustus:
“Seisan lagedal mäel, jalgade all valge kalju, sambliku kollased, mustad ja pruunid laigud, laigud maalist, mis saab võib-olla valmis enne järgmist jääaega. Maalijal oli palju aega: loomad, inimesed, pilved, suved ja talved libisevad tema ja kaljude vahelt läbi nagu hommikune udu.” (Jaan Kaplinski, Jää ja kanarbik. Migrandi märkmeid, 1989).
 
Britta Benno eksponeerib GÜ galeriis sügavtrükitehnikates graafikateoseid: kuivnõela neljaosaline seeria “Polaarulm” moodustab sõnapaari ofortidega “Kanarbik I-IV”.
 
Kaplinski kirjanduslikest mõtisklustest liikide vahelisest hingesugulusest, kaugetest rännakutest mägimaastikel ja kohalikust rabamaast inspireeritud graafilised teosed on kokku komponeeritud kui korduv sõnapaar: jää ja kanarbik. Kuivnõela tehnikas sinised jäässe kraabitud joonestikud loovad uue koosluse rabataimi meenutavate geomeetriliste punakate ofortidega. Jää ja kanarbik on trükigraafikanäitus, mis otsib ühiseid jooni kirjutamise ja joonistamise, loomise ja loodusjõudude vahel.